Pieredzes stāsti

Laisma

krūts piena dāvinātāja

Mans bērniņš piedzima oktobrī, bet manai māsai nākamā gada maijā. Māsas mazulis bija vien pāris dienas vecs, kad radās situācija, ka māsai jādodas uz akūtu aklās zarnas operāciju. Māsai dodoties uz slimnīcu, neviens nepiedāvāja ņemt mazuli līdzi un nebija skaidrs, kā ar tik mazu labāk rīkoties. Tā kā es joprojām zīdīju savu bērniņu, tad šķita loģiski, ka pāris dienas, kamēr māsa dodas uz operāciju, es varu zīdīt arī viņas bērniņu. Zīdīju abus bērniņus reizē četras dienas. Pudeles došana pāris dienas vecam zīdainītim nebija opcija un nemaz nebija aspriežama, tā šķita vispareizākā rīcība - zīdīt māsas bērniņu. Mazulim tika nodrošināts fiziskais “āda-āda” un emocionālais kontakts ar tēti, bet ar barošanu palīdzēju es. Tas likās loģiski un pašsaprotami. Mazulis bija drošībā un nebija jārausta un jāvadā uz slimnīcu, lai uz brīdi tiktu pie mammas, un pēc tam atkal prom. Kamēr māsa bija slimnīcā, viņa atslauca pieniņu, lai tas turpinātu veidoties un nebūtu problēmas ar piena sastrēgumiem. Šīs situācijas galvenais ieguvums ir tāds, ka mazulim tika mātes piens, neskatoties uz situācijas sarežģītību. Pieredze kopumā ļoti pozitīva! Ar otro bērniņu zīdīšana ir sakārtojusies un rezerves neveidošu, taču žēl, ka manis sagatavotās piena rezerves bija jāizmet laukā, jo nebija iespējas tās kaut kur nodot. Ja es tās veidotu vēlreiz, tad šoreiz jau būtu gudrāka - noteikti meklētu iespēju uzdāvināt savu pienu citam mazulim!

Lasīt vairāk

Vairāk stāstu

Zane

krūts piena dāvinātāja

"Tā sākās mans “piena bankas” stāts saldētavas pirmajā atvilktnē, un pēc tam jau ieņēma arī otro atvilktni un arī vīramātes saldētavu. Tam visam pa vidu zīdīšana norītēja veiksmīgii, un šīs bankas krājumi potenciāli skatījās uz utilizēšanu."

Lasīt visu stāstu

Ilze

krūts piena dāvinātāja

"Tiesa, sākotnēji nezināju, kā viss notiks - vai būs jāveic kādas pārbaudes, bet arī no tā nenobijos. Jutos gandarīta un priecīga, ka spēju ar savu pieniņu izbarot ne vien savu mazulīti, bet vēl kādu."

Lasīt visu stāstu

Grēta

krūts piena dāvinātāja

"Kad biju beigusi zīdīt savu bērniņu, sapratu, ka saldētavā joprojām ir rezerves ar atslaukto pienu, kuru mans mazulis vairs nevēlējās lietot uzturā. Tāpēc sāku meklēt alternatīvas un apsvērt, ko darīt ar uzkrāto pienu."

Lasīt visu stāstu

Anna*

krūts piena saņēmēja (*vārds mainīts, vēlas palikt anonīma)

"Cik tālu tu esi gatava iet, kad uz spēles ir likta tava bērna veselība?! Tā es varētu raksturot savas sajūtas un notikumus, kad mana bērna svars bija nokritis kritiski zemu."

Lasīt visu stāstu

Informācija iepazīšanai

Platforma darbojas kā tehnisks resurss, kas sniedz ar mātes piena apmaiņas procesu saistītu informāciju, kā arī ļauj ievietot un iegūt informāciju par mātes piena dāvinātāju un saņēmēju nolūkā padarīt iespējamu šo personu saziņu. Mātes piena apmaiņas process, par kuru savstarpēji vienojas tikai mātes piena dāvinātājs un saņēmējs, nav un nedrīkst tikt saistīts ar platformu vai platformas uzturētāju, šis process ir brīvprātīgs, nekomerciāls un nereglamentēts.

Viss platformā esošais saturs par mātes piena apmaiņas procesu, mātes piena dāvinātāju un saņēmēju kalpo tikai informatīvam mērķim. Šis saturs nav un nevar tikt iztulkots kā ieteikums, padoms, rekomendācija u.tml. rīkoties noteiktā veidā. Visus riskus, kas saistīti ar paļaušanos uz platformas saturu, nes tikai pats platformas satura izmantotājs; nedz platformas uzturētājs, nedz personas, kuru viedokli platformas uzturētājs ir publiskojis platformā, paršiem riskiem nav atbildīgi.

AR MEDICĪNU SAISTĪTOS JAUTĀJUMOS JĀKONSULTĒJAS AR ĀRSTU VAI, KUR TAS IR PIEMĒROJAMS, AR CITU ATTIECĪGO VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTU. ŠĀDU KONSULTĀCIJU NEVAR AIZSTĀT PLATFORMAS SATURS.

ATTIECĪBĀ UZ PLATFORMAS DARBĪBAS NODROŠINĀŠANU NAV SNIEGTAS NEKĀDAS GARANTIJAS. PLATFORMAS UZTURĒTĀJS UN PERSONAS, KURU VIEDOKLI PLATFORMAS UZTURĒTĀJS IR PUBLISKOJIS PLATFORMĀ, APROBEŽO SAVU ATBILDĪBU MAKSIMĀLĀ APJOMĀ, KĀDĀ TO PIEĻAUJ PIEMĒROJAMIE NORMATĪVIE TIESĪBU AKTI.