Pieredzes stāsti

Ilze

krūts piena dāvinātāja

Tā kā manam mazulim neizdevās veiksmīgi sadraudzēties ar maniem krūtsgaliem, tad katra krūts barošana bija ar asarām. Mans puisēns piedzima stimulētās dzemdībās 36. nedēļā un bija vien 46 centimetrus garšs un 2640 gramu smags. Daudz biju lasījusi par mammas pienu un maisījumiem, un man pašai bija skaidrs, ka man šī cīņa ir jāuzvar. Manam mazulim mans piens vienkārši ir kaut kā jādabū! Tad ļoti ātri iegādājos piena pumpīti un pieniņu sāku čakli atslaukt. Kamēr iegāju kādā ritmā ar slaukšanu, pagāja laiciņš, bet, kad bijām saldētavā un ledusskapī jau izveidojuši krājumus, iestājās drošības sajūta, ka mums viss būs labi, piena ir gana daudz un mazulis laimīgs, paēdis un dūšīgi aug. Piena rezerves krāju saldētavā, speciālajos maisiņos, atzīmēju datumus un daudzumu, cik katrā paciņā ir. Krāju ar domu, lai manam mazajam netrūkst, un pieniņu, kas dienas laikā bija par daudz, liet izlietnē necēlās rokas, tāpēc nāca lēmums par mājas piena bankas veidošanu. Facebook ir izveidotas grupas, kur pulcējas māmiņas, kurām aptuveni vienā laikā dzimst mazuļi - pa mēnešiem. Mūsu grupiņa bija 2020. gada janvārēni/februārēni. Tad tur mamma, kurai meitiņa dzimusi vien dažas dienas pēc mana dēliņa, lūdz palīdzību ar pieniņu. Pašai mammai šķiet, ka veselība neatļāva mazuli barot, bet mammai bija svarīgi, lai arī viņas mazulis saņem mātes pienu. Ģimene dzīvo Vācijā, bet brauca uz Latviju pie radiem. Cik sapratu no sarunas, pirms braukšanas uz Latviju mamma bija sameklējusi citas mammas, kas bija solījušas pienu dot, bet kad atbrauca, solītājas pazuda ar galiem, bet mamma - pie sasistas siles un bez piena savai meitiņai. Domāju, ka šāds stāsts nevienu saprātīgu būtni ar sirdi krūtīs un iespēju palīdzēt neatstātu nesadzirdētu. Tā nu uzrakstīju mammai, tiesa gan sākotnēji nezināju, kā tas viss notiks, vai kādas pārbaudes jāiet būs, bet arī no tā nenobijos. Jutos gandarīta un priecīga, ka spēju ar savu pieniņu izbarot ne vien savu mazulīti, bet paralēli vēl kādu. Domāju, ka mammas, kurām dažādu apsvērumu dēļ nav iespējas savus mazuļus barot ar savu pienu - noteikti ir vajadzīga vietne, kur iegūt kādas papildus zināšanas un palīdzību šajā jautājumā! Tāds īsumā bija mūsu piedzīvojums - labais darbiņš pagājušajā gadā! 

Lasīt vairāk

Vairāk stāstu

Zane

krūts piena dāvinātāja

"Tā sākās mans “piena bankas” stāts saldētavas pirmajā atvilktnē, un pēc tam jau ieņēma arī otro atvilktni un arī vīramātes saldētavu. Tam visam pa vidu zīdīšana norītēja veiksmīgii, un šīs bankas krājumi potenciāli skatījās uz utilizēšanu."

Lasīt visu stāstu

Grēta

krūts piena dāvinātāja

"Kad biju beigusi zīdīt savu bērniņu, sapratu, ka saldētavā joprojām ir rezerves ar atslaukto pienu, kuru mans mazulis vairs nevēlējās lietot uzturā. Tāpēc sāku meklēt alternatīvas un apsvērt, ko darīt ar uzkrāto pienu."

Lasīt visu stāstu

Laisma

krūts piena dāvinātāja

“Māsas mazulis bija vien pāris dienas vecs, kad radās situācija, ka māsai jādodas uz akūtu aklās zarnas operāciju. Tā kā es joprojām zīdīju savu bērniņu, tad šķita loģiski, ka pāris dienas varu zīdīt arī viņas bērniņu."

Lasīt visu stāstu

Anna*

krūts piena saņēmēja (*vārds mainīts, vēlas palikt anonīma)

"Cik tālu tu esi gatava iet, kad uz spēles ir likta tava bērna veselība?! Tā es varētu raksturot savas sajūtas un notikumus, kad mana bērna svars bija nokritis kritiski zemu."

Lasīt visu stāstu

Informācija iepazīšanai

Platforma darbojas kā tehnisks resurss, kas sniedz ar mātes piena apmaiņas procesu saistītu informāciju, kā arī ļauj ievietot un iegūt informāciju par mātes piena dāvinātāju un saņēmēju nolūkā padarīt iespējamu šo personu saziņu. Mātes piena apmaiņas process, par kuru savstarpēji vienojas tikai mātes piena dāvinātājs un saņēmējs, nav un nedrīkst tikt saistīts ar platformu vai platformas uzturētāju, šis process ir brīvprātīgs, nekomerciāls un nereglamentēts.

Viss platformā esošais saturs par mātes piena apmaiņas procesu, mātes piena dāvinātāju un saņēmēju kalpo tikai informatīvam mērķim. Šis saturs nav un nevar tikt iztulkots kā ieteikums, padoms, rekomendācija u.tml. rīkoties noteiktā veidā. Visus riskus, kas saistīti ar paļaušanos uz platformas saturu, nes tikai pats platformas satura izmantotājs; nedz platformas uzturētājs, nedz personas, kuru viedokli platformas uzturētājs ir publiskojis platformā, paršiem riskiem nav atbildīgi.

AR MEDICĪNU SAISTĪTOS JAUTĀJUMOS JĀKONSULTĒJAS AR ĀRSTU VAI, KUR TAS IR PIEMĒROJAMS, AR CITU ATTIECĪGO VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTU. ŠĀDU KONSULTĀCIJU NEVAR AIZSTĀT PLATFORMAS SATURS.

ATTIECĪBĀ UZ PLATFORMAS DARBĪBAS NODROŠINĀŠANU NAV SNIEGTAS NEKĀDAS GARANTIJAS. PLATFORMAS UZTURĒTĀJS UN PERSONAS, KURU VIEDOKLI PLATFORMAS UZTURĒTĀJS IR PUBLISKOJIS PLATFORMĀ, APROBEŽO SAVU ATBILDĪBU MAKSIMĀLĀ APJOMĀ, KĀDĀ TO PIEĻAUJ PIEMĒROJAMIE NORMATĪVIE TIESĪBU AKTI.