Pieredzes stāsti

Grēta

krūts piena dāvinātāja

Kad biju beigusi zīdīt savu bērniņu, sapratu, ka saldētavā joprojām ir rezerves ar atslaukto pienu, kuru mans mazulis vairs nevēlējās lietot uzturā. Tāpēc sāku meklēt alternatīvas un apsvērt, ko darīt ar uzkrāto pienu. Biju gatava dāvināt to kādai ģimenei, kurai tas ir ļoti nepieciešams. Šī iespēja pie manis atnāca pati, jo draudzene izstāstīja par ģimeni, kura visus trīs bērniņus ir izbarojusi ar donoru krūts pienu, tiesa gan atrodoties Vācijā, jo Latvijā šāda prakse vēl nav izplatīta. Šai māmiņai prolaktīns neizstrādājās tādā daudzumā, lai viņa spētu pietiekamā daudzumā pabarot savus bērniņus pati, tāpēc viņa meklēja nākamo labāko alternatīvu - donoru krūts pienu. Sazinājos ar māmiņu un nodevu viņai savas saldētavas krājumus, un viņa bija laimīga par to daudzumu, jo ar to spēja pabarot savu bērniņu 2-3 nedēļas.

Tā ir brīnišķīga iespēja, ja mazulis var saņemt krūts pienu, arī tad, ja tas ir citas mātes piens. Man personīgi, tas radīja ļoti pozitīvas sajūtas - prieks gan par dāvināto palīdzību, prieks par atbrīvoto vietu saldētavā un prieks par to, ka cilvēki tiešām novērtē krūts piena vērtību un man tas nebija jāmet miskastē. Man paveicās, ka atradu iespēju, kur ziedot pienu, bet cik daudz ir tādu māmiņu, kurām saldētavas saturu nākas izmest atkritumos, un cik daudz ir māmiņu, kurām ir grūtības ar mazulīša ēdināšanu un veselības problēmām. Neatkarīgi no tā, kuras mātes piens tiek dots mazulim, tā vienlaga ir labākā alternatīva, ja māte nevar savu mazulīti pabarot pati. Kaut arī tai māmiņai šī bija, iespējams, simtā apmaiņa, tā bija ļoti pozitīva, jo mēs abas sapratām, cik svētīgu darbiņu esam izdarījušas!

Lasīt vairāk

Vairāk stāstu

Zane

krūts piena dāvinātāja

"Tā sākās mans “piena bankas” stāts saldētavas pirmajā atvilktnē, un pēc tam jau ieņēma arī otro atvilktni un arī vīramātes saldētavu. Tam visam pa vidu zīdīšana norītēja veiksmīgii, un šīs bankas krājumi potenciāli skatījās uz utilizēšanu."

Lasīt visu stāstu

Ilze

krūts piena dāvinātāja

"Tiesa, sākotnēji nezināju, kā viss notiks - vai būs jāveic kādas pārbaudes, bet arī no tā nenobijos. Jutos gandarīta un priecīga, ka spēju ar savu pieniņu izbarot ne vien savu mazulīti, bet vēl kādu."

Lasīt visu stāstu

Laisma

krūts piena dāvinātāja

“Māsas mazulis bija vien pāris dienas vecs, kad radās situācija, ka māsai jādodas uz akūtu aklās zarnas operāciju. Tā kā es joprojām zīdīju savu bērniņu, tad šķita loģiski, ka pāris dienas varu zīdīt arī viņas bērniņu."

Lasīt visu stāstu

Anna*

krūts piena saņēmēja (*vārds mainīts, vēlas palikt anonīma)

"Cik tālu tu esi gatava iet, kad uz spēles ir likta tava bērna veselība?! Tā es varētu raksturot savas sajūtas un notikumus, kad mana bērna svars bija nokritis kritiski zemu."

Lasīt visu stāstu

Informācija iepazīšanai

Platforma darbojas kā tehnisks resurss, kas sniedz ar mātes piena apmaiņas procesu saistītu informāciju, kā arī ļauj ievietot un iegūt informāciju par mātes piena dāvinātāju un saņēmēju nolūkā padarīt iespējamu šo personu saziņu. Mātes piena apmaiņas process, par kuru savstarpēji vienojas tikai mātes piena dāvinātājs un saņēmējs, nav un nedrīkst tikt saistīts ar platformu vai platformas uzturētāju, šis process ir brīvprātīgs, nekomerciāls un nereglamentēts.

Viss platformā esošais saturs par mātes piena apmaiņas procesu, mātes piena dāvinātāju un saņēmēju kalpo tikai informatīvam mērķim. Šis saturs nav un nevar tikt iztulkots kā ieteikums, padoms, rekomendācija u.tml. rīkoties noteiktā veidā. Visus riskus, kas saistīti ar paļaušanos uz platformas saturu, nes tikai pats platformas satura izmantotājs; nedz platformas uzturētājs, nedz personas, kuru viedokli platformas uzturētājs ir publiskojis platformā, paršiem riskiem nav atbildīgi.

AR MEDICĪNU SAISTĪTOS JAUTĀJUMOS JĀKONSULTĒJAS AR ĀRSTU VAI, KUR TAS IR PIEMĒROJAMS, AR CITU ATTIECĪGO VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTU. ŠĀDU KONSULTĀCIJU NEVAR AIZSTĀT PLATFORMAS SATURS.

ATTIECĪBĀ UZ PLATFORMAS DARBĪBAS NODROŠINĀŠANU NAV SNIEGTAS NEKĀDAS GARANTIJAS. PLATFORMAS UZTURĒTĀJS UN PERSONAS, KURU VIEDOKLI PLATFORMAS UZTURĒTĀJS IR PUBLISKOJIS PLATFORMĀ, APROBEŽO SAVU ATBILDĪBU MAKSIMĀLĀ APJOMĀ, KĀDĀ TO PIEĻAUJ PIEMĒROJAMIE NORMATĪVIE TIESĪBU AKTI.