Ekspertu viedokļi

Jūlija Vanka

zīdīšanas konsultante, bērnu aprūpes speciāliste un projekta “Eko Mammas” līdzdibinātāja

Piena ziedošana pēdējos simts gados ir pārvērtusies par aizspriedumiem pilnu tēmu, kaut vēl 19.gs. beigās piena brāļi un māsas bija pavisam ierasta parādība un arī šodien citas mammas piens ir PVO rekomendācija uzreiz pēc savas piena. Daudzās valstīs šodien ir gan savas piena bankas, gan piena apmaiņas platformas, kuras ļauj palīdzēt ģimenēm, kur tas ir nepieciešams un man ir milzīgs prieks, ka arī Latvijā tas tagad ir iespējams!

Ziedota piena izmantošanu atbalsta daudzi ārsti, atbalstošie speciālisti, valsts iestādes, par to runā mēdiji un sabiedrībā populāri cilvēki, kas dod iespēju daudziem bērniem saņemt to, kas ir tik ļoti nepieciešams. Protams, piena dāvināšanai ir jābūt drošai, tāpēc ir svarīgi to pareizi savākt, uzglabāt un arī pārliecināties, ka mammai, kura pienu ziedo nav veselības ierobežojumu to darīt. Uz doto brīdi "Piena Mammas" ir resurss, kurā var atrast visu vienuviet - gan pašu pienu, gan ar tā nodošanu saistītus drošības pasākumus. Lai tas aug un palīdz ģimenēm!

Lasīt vairāk

Vairāk viedokļu

Māra Valdmane

Zobārste, zobu protēziste

Eliksīrs! Burvju dzira! Burtiski maģija, cik varens ir mammas piens katram mazulim. No kāju pirkstiņiem līdz matu galiņiem. Protams, arī zobiem.

Lasīt visu viedokli

Sandra Lase

M.sc., IBCLC Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācijas vadītāja

Par mātes piena vērtību viss iespējamais jau ir pierādīts – imunitāte, augšanas faktori, fermenti, cilmes šūnas, labākāsun piemērotākās uzturvielas… vairāk nekā 1000 komponenti, kurus neviens mākslīgais maisījums pagaidām nespēj aizstāt.

Lasīt visu viedokli

Informācija iepazīšanai

Platforma darbojas kā tehnisks resurss, kas sniedz ar mātes piena apmaiņas procesu saistītu informāciju, kā arī ļauj ievietot un iegūt informāciju par mātes piena dāvinātāju un saņēmēju nolūkā padarīt iespējamu šo personu saziņu. Mātes piena apmaiņas process, par kuru savstarpēji vienojas tikai mātes piena dāvinātājs un saņēmējs, nav un nedrīkst tikt saistīts ar platformu vai platformas uzturētāju, šis process ir brīvprātīgs, nekomerciāls un nereglamentēts.

Viss platformā esošais saturs par mātes piena apmaiņas procesu, mātes piena dāvinātāju un saņēmēju kalpo tikai informatīvam mērķim. Šis saturs nav un nevar tikt iztulkots kā ieteikums, padoms, rekomendācija u.tml. rīkoties noteiktā veidā. Visus riskus, kas saistīti ar paļaušanos uz platformas saturu, nes tikai pats platformas satura izmantotājs; nedz platformas uzturētājs, nedz personas, kuru viedokli platformas uzturētājs ir publiskojis platformā, paršiem riskiem nav atbildīgi.

AR MEDICĪNU SAISTĪTOS JAUTĀJUMOS JĀKONSULTĒJAS AR ĀRSTU VAI, KUR TAS IR PIEMĒROJAMS, AR CITU ATTIECĪGO VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTU. ŠĀDU KONSULTĀCIJU NEVAR AIZSTĀT PLATFORMAS SATURS.

ATTIECĪBĀ UZ PLATFORMAS DARBĪBAS NODROŠINĀŠANU NAV SNIEGTAS NEKĀDAS GARANTIJAS. PLATFORMAS UZTURĒTĀJS UN PERSONAS, KURU VIEDOKLI PLATFORMAS UZTURĒTĀJS IR PUBLISKOJIS PLATFORMĀ, APROBEŽO SAVU ATBILDĪBU MAKSIMĀLĀ APJOMĀ, KĀDĀ TO PIEĻAUJ PIEMĒROJAMIE NORMATĪVIE TIESĪBU AKTI.