Ekspertu viedokļi

Sandra Lase

M.sc., IBCLC Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācijas vadītāja

Man milzīgs prieks, ka mātes piena dāvināšanas iespējas tagad ir pieejamas ari ģimenēm Latvijā!
Lieki būtu atkārtot par mātes piena vērtību bērniņiem, jo viss iespējamais jau ir pateikts un pētījumiem pierādīts – imunitāte, augšanas faktori, fermenti, cilmes šūnas, labākās un piemērotākās uzturvielas… vairāk nekā 1000 komponenti, kurus neviens mākslīgais maisījums pagaidām nespēj aizstāt.
Konsultācijās daudz reizes esmu dzirdējusi jautājumus – vai ir iespēja nodot savu pienu kādai mammai, jo sarūpētā piena banka pašiem nenoderēja, vai ir iespēja kaut kur dabūt krūts pienu savam mazulim? Īpaši atceros topošo māmiņu, kura zaudēja krūts dziedzerus onkoloģiskas saslimšanas dēļ un tik ļoti vēlējās savam bērniņam nodrošināt kaut nedaudz donora mātes piena. Un man nebija ko atbildēt.
Šodien atbildes uz šiem jautājumiem var sniegt projekts pienamammas.lv, platforma, kas apvieno brīvprātīgos – krūts piena dāvinātājas un piena saņēmējus, sniedzot vadlīnijas  drošai mātes piena ziedošanai. Piena apmaiņās drošība ir viens no pamatnoteikumiem pasaules piena dāvināšanas kustībā.
Zinu, ka mūsdienu sabiedrībā mātes piens dažreiz tiek uztverts kā tāda intīma lieta. Ir mammas, kurām pati ideja, ka bērns varētu saņemt “svešas sievietes” pienu, liekas nepieņemama. Kaut gan, mēs ikdienā baudām kafiju ar “svešas govs” pienu bez mazākiem aizspriedumiem? Jebkurā gadījumā - svarīgi, lai katrai mammai būtu izvēle, kā nodrošināt savam bērniņam visu to labāko, lai viņš aug vesels un laimīgs.
Ceru, ka projekts palīdzēs daudzām ģimenēm Latvijā, kā tas jau notiek daudzās valstīs.

Lasīt vairāk

Vairāk viedokļu

Jūlija Vanka

zīdīšanas konsultante, bērnu aprūpes speciāliste un projekta “Eko Mammas” līdzdibinātāja

Uz doto brīdi Piena Mammas ir resurss, kurā var atrast visu vienuviet - gan pašu pienu, gan ar tā nodošanu saistītus drošības pasākumus. Lai tas aug un palīdz ģimenēm!

Lasīt visu viedokli

Māra Valdmane

Zobārste, zobu protēziste

Eliksīrs! Burvju dzira! Burtiski maģija, cik varens ir mammas piens katram mazulim. No kāju pirkstiņiem līdz matu galiņiem. Protams, arī zobiem.

Lasīt visu viedokli

Informācija iepazīšanai

Platforma darbojas kā tehnisks resurss, kas sniedz ar mātes piena apmaiņas procesu saistītu informāciju, kā arī ļauj ievietot un iegūt informāciju par mātes piena dāvinātāju un saņēmēju nolūkā padarīt iespējamu šo personu saziņu. Mātes piena apmaiņas process, par kuru savstarpēji vienojas tikai mātes piena dāvinātājs un saņēmējs, nav un nedrīkst tikt saistīts ar platformu vai platformas uzturētāju, šis process ir brīvprātīgs, nekomerciāls un nereglamentēts.

Viss platformā esošais saturs par mātes piena apmaiņas procesu, mātes piena dāvinātāju un saņēmēju kalpo tikai informatīvam mērķim. Šis saturs nav un nevar tikt iztulkots kā ieteikums, padoms, rekomendācija u.tml. rīkoties noteiktā veidā. Visus riskus, kas saistīti ar paļaušanos uz platformas saturu, nes tikai pats platformas satura izmantotājs; nedz platformas uzturētājs, nedz personas, kuru viedokli platformas uzturētājs ir publiskojis platformā, paršiem riskiem nav atbildīgi.

AR MEDICĪNU SAISTĪTOS JAUTĀJUMOS JĀKONSULTĒJAS AR ĀRSTU VAI, KUR TAS IR PIEMĒROJAMS, AR CITU ATTIECĪGO VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTU. ŠĀDU KONSULTĀCIJU NEVAR AIZSTĀT PLATFORMAS SATURS.

ATTIECĪBĀ UZ PLATFORMAS DARBĪBAS NODROŠINĀŠANU NAV SNIEGTAS NEKĀDAS GARANTIJAS. PLATFORMAS UZTURĒTĀJS UN PERSONAS, KURU VIEDOKLI PLATFORMAS UZTURĒTĀJS IR PUBLISKOJIS PLATFORMĀ, APROBEŽO SAVU ATBILDĪBU MAKSIMĀLĀ APJOMĀ, KĀDĀ TO PIEĻAUJ PIEMĒROJAMIE NORMATĪVIE TIESĪBU AKTI.