Eliksīrs! Burvju dzira! Burtiski maģija, cik varens ir mammas piens katram mazulim. No kāju pirkstiņiem līdz matu galiņiem. Protams, arī zobiem.
Mammas piena vērtību uzskaitīt vienā lapā nudien nav iespējams. Cik perfekti izstrādāta formula, kas piepilda bērniņa vēderu, ir ārkārtīgi garda un nenodara nekādu ļaunumu.
Pirmie piena zobi bērnam izšķiļas apmēram 4 – 6 mēnešu vecumā. Bērns tajā laikā ir lielākoties atkarīgs no mammas klātesamības gan dienā, gan naktī. Un cik labi ir apzināties, ka mammas piens nenodara ļaunumu mazajām pērlītēm, kas izlīdušas virs smaganas.
Zobu caurumi, kā tie tiek dēvēti, ir melnie, pelēkie vai brūnie punktiņi, pleķīši un dobumiņi zobos. Zobu bojājumi rodas baktērijām mutes dobumā apstrādājot ēdienu, un kā gala produktu izdalot skābi, kas šķīdina zobus. Bet galvenais, kas ir šajā procesā jāsaprot- ja baktērijām nebūs, ko ēst, tad viņām nebūs, no kā veidot skābi. Un krūts piens ir viena no retajām lietām, ko baktērijas nemāk pārstrādāt. Lielās molekulas, kas pilnas ar labumiņiem, baktērijām ir pa lielu, lai apēstu, līdz ar to mēs mammas pienu saucam antikariogēnu produktu. Tieši tik forši! Mīļo, auklē un baro, cik vien daudz iespējams!
Bet tomēr maza atkāpe, ka antikariogēns nenozīmē, ka tas aizsargā zobus no citiem produktiem. Ja pusgada vecumā, bērna ēdienkartē ienāk daži papildus produki - kabacis, burkāns kāposts, tad pēc gada vecuma ēdienkarte ir daudz bagātīgāka ar ēdienu, kas bojā zobus. Mammas piens neatbrīvo no zobu tīrīšanas. Tomēr ir labi zināt, ka to var lietot, cik tik tīk!